Małe AGD niezbędne w Twojej kuchni

 

Dobrze wyposażona kuchnia to nie tylko świetny piekarnik, duża lodówka, czy funkcjonalne garnki, ale także niezawodne sprzęty małego AGD. Które z nich są niezastąpione i powinny się znaleźć w każdej kuchni, a które są miłym, pomocnym dodatkiem?

Wyposażenie kuchni może się znacznie różnić, w zależności od preferencji użytkownika. Przykładowo: jeśli uwielbiasz gotować, z pewnością pod ręką masz zestaw wspaniałych noży, jeśli Twoją pasją są wypieki, w szafkach na pewno znajdziemy mnóstwo foremek do pieczenia, a jeśli kuchnia jest miejscem, w którym spędzasz czas „bo musisz”, to bez wątpienia swoje miejsce zagrzały tam sprzęty usprawniające gotowanie, takie jak malaksery i thermomixy. Ale wśród tych wszystkich urządzeń istnieją takie jednostki, które powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu kuchennym. Sprawdź, w co powinieneś wyposażyć swoją kuchnię.

Jednym z podstawowych elementów małego AGD, które powinno znaleźć się w każdej kuchni jest mikser ręczny. Nawet jeśli posiadasz wielofunkcyjny robot kuchenny, zdarzą się na pewno sytuacje, w których przyda się niezastąpiony mikser. Wystarczy, że będziesz musiał utrzeć masę nad palnikiem kuchennym, a już zobaczysz, że bez wersji ręcznej tego urządzenia nie dasz rady tego zrobić.

Jeśli już jesteśmy przy mikserze, kolejnym z niezastąpionych sprzętów gospodarstwa domowego jest blender ręczny. Nie zawsze skorzystanie z blendera kielichowego ma sens (na przykład przy gotowaniu większej ilości zupy krem), dlatego warto mieć pod ręką wersję manualną.

Czy wyobrażasz sobie kuchnię bez czajnika? Oczywiście, jest to nie do pomyślenia, gdy myślimy o polskim domu. Przydaje się zawsze – do zrobienia herbaty, zaparzenia kawy, sparzenia cebuli lub pomidorów i wielu, wielu innych czynności.

Dla niektórych ważnym sprzętem w kuchni jest też mikrofalówka. Z jej pomocą nie tylko odgrzejesz obiad, ale także rozmrozisz mięso, przywrócisz świeżość pieczywu, a nawet upieczesz proste ciasteczko! Z funkcją grilla przyrządzisz prosty posiłek, a wieczorem zrobisz popcorn do rodzinnego seansu filmowego.

Przejdźmy zatem do małego AGD, które nie jest w kuchni niezbędne, ale dobrze, gdy się w niej znajduje. Takim urządzeniem jest na przykład toster lub sandwicher. Na rynku istnieją modele opiekaczy z wymiennymi płytami. Dzięki temu kupując jedno urządzenie, możesz mieć wiele funkcji – opiekacza, gofrownicy, grilla.

Kawosze z pewnością nie wyobrażają sobie życia bez cudownego sprzętu, jakim jest ekspres do kawy. Cudownie pachnący, aromatyczny napar to coś, o czym marzy o poranku każdy miłośnik kawy. A jeśli sam pijasz ten napój od czasu do czasu, to i tak warto w niego zainwestować, szczególnie jeśli często miewasz pijących kawę gości.

Wspomniany już wcześniej robot kuchenny na pewno ucieszy każdego, kto uwielbia wykazywać się w kuchni. Robot planetarny zagniecie za Ciebie ciasto na pierogi, ukręci pyszną masę do ciasta, ubije białka na bezy, wyrobi ciasto chlebowe… Z takim sprzętem wszystko jest możliwe.

Ostatnim sprzętem, który może przydać się w kuchni jest frytownica. Już nie musisz jechać do restauracji typu fast food po pyszne frytki, bo jeszcze lepsze zrobisz w domu! Domowy obiad z takim dodatkiem na pewno podniesie smakowitość dania.