Golarka czy depilator - co wybrać?

 

Co wybrać – depilator czy golarkę? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie niejedna osoba, która planuje kupić tego typu sprzęt. W tym artykule postaramy się nakreślić wady i zalety obu tych sprzętów, abyś mógł świadomie wybrać to, co dla Ciebie najlepsze.

 

Nie ma co ukrywać – najczęściej po taki sprzęt sięgają kobiety. Gładkość nóg i okolic intymnych jest dla płci pięknej naprawdę istotna. Ale nie musisz być kobietą, żeby zapoznać się z tym artykułem – jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla swojej drugiej połówki, to przychodzimy z pomocą.

 

Golarkę i depilator różni przede wszystkim sposób działania. Depilator wyrywa włosy razem z cebulką, natomiast golarka przycina je przy samej skórze. Trzeba również zaznaczyć, że kobieca golarka nie jest tym samym urządzeniem, co elektryczna maszynka do twarzy. Chociaż mają one podobny sposób działania, to różnią się przede wszystkim kształtem. Są bowiem przystosowane do pracy na innych „powierzchniach” – maszynka do twarzy jak sama jej nazwa wskazuje służy do golenia zarostu na twarzy, tymczasem golarka ma za zadanie usunąć włosy z nóg, okolic intymnych, czy spod pach, czyli części ciała o różnym ukształtowaniu.

 

Największą zaletą golarek jest to, że sam proces golenia przebiega szybko i bezboleśnie, a najtańsze na rynku modele znajdziesz już za około 20-30 zł. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów golarek. Jeśli wiesz, że będziesz używać jej na przykład tylko do usuwania włosów na nogach, możesz wybrać golarkę elektryczną dedykowaną do tej konkretnej części ciała. Znajdą się również bardziej uniwersalne modele, które w zestawie posiadają wymienne nakładki i różne ostrza, aby dopasować się do różnych okolic ciała. Nowoczesne golarki posiadają różne tryby, prędkości i programy, aby w 100 procentach zadowolić użytkownika. Plusem na pewno jest również to, że większość golarek jest bezprzewodowa, dzięki czemu możesz używać ich pod prysznicem. Jeśli natomiast chodzi o minusy, to golarka elektryczna ma jedną zasadniczą wadę – nie wyrywa ona włosów, tylko je przycina, przez co efekt nie jest długotrwały, a cały zabieg trzeba dosyć często powtarzać, co może podrażniać delikatną skórę.

 

Depilator wyrywa włosy wraz z cebulkami – jeśli brzmi to dla Ciebie boleśnie, nie będziemy oszukiwać, takie właśnie jest. Częstym zjawiskiem jest, że po pierwszej próbie depilacji kobiety rezygnują z niej ze względu na odczuwany przy tym ból. Nie warto się jednak od razu zrażać, ponieważ przy regularnym użytkowaniu zabieg wydaje się być coraz mniej bolesny. Sam proces jest bardzo szybki, a efekt utrzymuje się stosunkowo długo, bo aż do 3 tygodni, przez co nie trzeba go tak często powtarzać, jak w przypadku golarek. Żeby jednak móc użyć skutecznie depilatora, włoski muszą się już dość wyraźnie odznaczać, przez co kilka dni przed ponowną depilacją nogi nie są idealnie gładkie. Obecnie nowoczesne modele można kupić z zestawami nakładek minimalizujących podrażnienia, a także wyposażone w podświetlenie ułatwiające dokładną depilację lub nawiew powietrza chłodzącego skórę.

 

Znając zasadnicze różnice między tymi dwoma urządzeniami, wszystkie ich wady i zalety można z łatwością wybrać, który z nich pasuje do indywidualnych potrzeb użytkownika.