AGD dla cukierników - 10 pomysłów na prezent

 

Szukasz prezentu dla osoby, która piecze ciasta lub torty? Masz ochotę sprawić odrobinę przyjemności babci i ułatwić jej przyrządzanie słodkości? A może chcesz uszczęśliwić swojego wewnętrznego cukiernika i szukasz drobiazgu do swojej pracowni wypieków? W tym artykule przedstawimy kilka propozycji urządzeń AGD, które wywołają uśmiech na twarzy wielbiciela wytwarzania słodkości.

1. Piekarnik – to rzecz niezbędna do tworzenia wypieków. Nowoczesne modele posiadają wiele przydatnych funkcji, na przykład funkcję szybkiego nagrzewania lub funkcję pieczenia na wielu poziomach równocześnie. Dzięki niemu o wiele łatwiej upiec idealne ciasto, które zachwyci wszystkie podniebienia.

2. Robot planetarny – bez niego nie obejdzie się aktualnie żaden piekarz, czy cukiernik. Genialnie wyrabia ciasto, uciera masy, wyciska soki i robi wiele, wiele innych rzeczy w zależności od wybranych dodatków.

3. Mikser ręczny, bo są sytuacje, w których robot sobie może nie poradzić. Czy to oznacza, że musisz obejść się smakiem i wypieki tworzone, na przykład przy użyciu kuchenki gazowej, znać tylko ze zdjęć? Absolutnie nie! Poręczny, mały mikser ręczny wybawi Cię z opresji i nie zajmie wiele miejsca.

4. Blender ręczny lub kielichowy również będzie świetnym pomysłem na prezent dla cukiernika. Można w nich przyrządzić musy owocowe, jako świetny dodatek do deserów, ale także można z ich pomocą rozdrobnić żywność na pożądaną wielkość. Dostępne na rynku różne końcówki do blendera sprawdzą się w wielu przypadkach.

5. Dokładna waga kuchenna z pewnością przyda się w pracowni cukierniczej. Chociaż niektóre z przepisów doświadczony cukiernik może odtwarzać „na oko”, to w wielu sytuacjach wymagana jest stuprocentowa precyzja.

6. Czekoladziarka, która umożliwi przygotowanie płynnej czekolady, idealnej do ciast, deserów i polew będzie znacznym usprawnieniem pracy podczas pieczenia i dekorowania. A dodatkowo, to ciekawe urządzenie sprawdzi się rewelacyjnie, jeśli zechcesz przygotować czekoladowe founde na romantyczny wieczór.

7. Palnik do deserów opalanych – idealny do creme brulee, czy opalanych bez. Chociaż palnik gazowy nie jest niezbędnym atrybutem przy tworzeniu słodkości, to z pewnością daje znacznie więcej możliwości.

8. Elektroniczne miarki kuchenne, które wyróżnia duża dokładność ważenia składników będą doskonałym prezentem dla tych, którzy w kuchni cenią precyzję. Tego typu miarki można znaleźć w różnych kształtach i o różnej pojemności, dzięki czemu nadają się zarówno do produktów sypkich, jak i płynnych.

9. Szpatułka z termometrem, aby móc bez przerwy kontrolować temperaturę przygotowywanej masy lub polewy. Jest to przyrząd, który ułatwi przygotowywanie tortów, francuskich makaroników, czy nawet konfitur.

10. Wałkownica do ciasta, która znacznie przyspieszy proces tworzenia słodkości. Zaoszczędzony na ręcznym wałkowaniu czas, można poświęcić na udoskonalenie przepisu, dlatego elektryczny wałek do ciasta również genialnie sprawdzi się jako pomysł na prezent dla cukiernika.